Vyměnit staré nevyhovující dveře za nové nebo si rovnou nechat zrekonstruovat celý byt není žádný problém. Pokud chcete třeba „jen“ položit novou podlahu, nově vymalovat a vyměnit interiérové dveře, naše firma MB interiéry je vám k službám. Nebo můžeme zrealizovat kompletní rekonstrukci bytového jádra a celého bytu včetně vyzdění nových či vybourání stávajících příček, výměny elektroinstalace, výměny topných těles, výměny podlahových krytin, interiérových a vchodových dveří.

Obecně lze konstatovat, že typickým znakem panelákových bytů jsou křivé stěny. Na stavbu paneláků se v sedmdesátých a osmdesátých letech používaly železobetonové moduly, které se na stavbu dodávaly sériově jako plné bloky nebo jako bloky se zazděnou kovovou zárubní. Totiž rychlost tehdejší výroby související s vysokou poptávkou, dostupností materiálů a nedůsledností osob odpovědných za stavby, to vše jsou aspekty související s častou křivostí stěn. Ještě dnes lze, naštěstí už ojediněle, vidět i panelákové byty, kde se dokonce vyskytuje více různých typů kovových zárubní. Nové bytové domy již mají zcela jinou skladbu a v projektech se většinou s kovovými zárubněmi do interiéru automaticky nepočítá.

Při rekonstrukci v panelákovém bytě nabízíme možnost výměny také vchodových bezpečnostních dveří. Můžeme dodat dveře ve druhé nebo i třetí bezpečnostní třídě. Nové bezpečnostní dveře mají vícero výhod. Na prvním místě je jednoznačně zvýšení zabezpečení vašeho majetku. Výrazně se snižuje riziko použití tak zvaných tichých zlodějských metod, kdy jsou vchodové dveře do bytu překonány díky staršímu nevyhovujícímu zámku.  Jsou tu ale i další výhody, jako akustická odolnost a lepší těsnící vlastnosti. Jinak řečeno, po výměně starých vchodových dveří za nové již neslyšíte výtah a ani Vám do bytu ze společné chodby neprofukuje chladnější vzduch. Dalším bonusem může být například funkce zapomenutého klíče, kdy si zabouchnete, zapomenete z vnitřku klíč v zámku, ale zvenčí dveře pohodlně otevřete jiným klíčem. Bezpečnostní dveře do bytu precizně zazdíváme a výměna trvá jen několik hodin v rámci jediného dne. A mohou být i dvoubarevné.

Jaké jsou ale možnosti interiérových dveří? Do menších místností, jako je koupelna nebo komora lze použít posuvné dveře po zdi nebo skládací dveře, které šetří prostor. Při otevírání se skládací dveře „zlomí“ v polovině nebo ve třetině podle typu a při otevřeném stavu tedy zaberou v místnosti mnohem méně místa. Můžeme doporučit i dveře se zrcadlem, které opticky zvětšují malé prostory. Při celkové rekonstrukci bytu, kde je plánované i bourání příček, se doporučuje zvážit možnost zabudování stavebních pouzder, posuvné dveře tak budou elegantně zajíždět „do zdi“ – tedy do pouzdra. Nebo lze před rekonstrukcí naplánovat i jiné možnosti, jako jsou například dvoukřídlé dveře s bočním světlíkem.  Hlavní dveřní křídlo má například rozměr 80cm a to pasivní pak 40cm. Pasivní se mu říká pro to, že ho otvíráte jen zřídka. Například při stěhování, kdy jednoduše vysunete zástrč a dveře plnící funkci přísvětlíku se tímto otevřou.

Interiérové dveře Vám můžeme zamontovat buď do stávající kovové zárubně anebo lze obložit kovové zárubně dřevěnými, vyráběnými na míru. Nevýhodou pro obložení stávajících kovových zárubní je to, že se zúží průchod do místností až o několik centimetrů. Ale je to nejlepší způsob, jak se vyhnout vybourání kovových zárubní v bytě. Tedy způsob, jak se vyhnout i nepříjemné hlučnosti a prašnosti při rekonstrukci, která si vyžádá dočasné vystěhování všech věcí z bytu. Rekonstrukce je strašák, ale na druhé straně trvá jen několik dnů a je tu v takovém případě ideální možnost udělat si zcela nové, útulné bydlení na dlouhá léta a pro více generací. Vždyť rekonstrukce bytového jádra, výměna elektroinstalace, nová kuchyně, nové podlahy a dveře, to je rozumná investice do budoucna.

Důrazně doporučujeme objednat rekonstrukci od prověřené firmy, ideálně od nás. Dveře se vyplatí pořídit i s odbornou montáží, která je garancí pro dlouhodobé jejich kvalitní používání. Montáž dveří provedená zkušenými pracovníky dělá z kompletu dveří skutečné dílo. Na druhé straně špatně odvedená montáž zase dveře degraduje a nezaručuje jejich bezproblémové dlouhodobé používání. Byli jsme už po špatně odvedených montážích předělávat dveře, které nejsou usazené v rovině, takže se sami zavírají, viděli jsme kusy odtržené omítky po obvodu zárubně nebo špatně usazenou obložku, která nasávala vlhkost v koupelně a bobtnala. Ano, jsou to ojedinělé případy, ale stávají se. Vždyť opravu a údržbu vašeho automobilu také nesvěříte neznámému podivínovi bez vybavení a zkušeností, ale objednáte se do autorizovaného servisu, kde vašemu čtyřkolému mazlíkovi rozumí. My rozumíme dveřím…