Vinylová podlaha je syntetický vícevrstvý materiál, který věrně imituje přírodní materiály, strukturu a krásu dřeva. Vinyl má dobrou tepelnou propustnost a tím pádem je vhodný i pro podlahové vytápění. Navozuje teplejší pocit při chůzi v ponožkách než klasická laminátová podlaha. Vinyl výtečně tlumí tak zvaný kročejový hluk a při chůzi je podstatně tišší než plovoucí podlaha či dlažba. Vinylová podlaha je odolná a vhodná do všech místností v bytě, tedy i do koupelny, kde lze očekávat zvýšenou vlhkost nebo do kuchyně, kde zase hrozí pád ostrých předmětů, jako nožů nebo hrnců. Je velmi vhodná také do kancelářských budov, do komerčních prostorů, kde se běžně nezouváme, neboť úspěšně odolává drobným kamínkům, které do interiéru přinášíme na podrážkách bot. Stejně tak je velmi odolná vůči drápkům domácích mazlíčků. Na Vinyl Floor Forever, který máme v naší nabídce je záruka až 20 let pro domácí prostory a 10 let pro komerční prostory.
Vinylová podlaha je zkrátka dobrá volba a to nejen pro ty nejnáročnější zákazníky, dá se říci, že je dalším vývojovým stupněm po všech krytinách, které jsou na trhu dlouhá léta. Na druhou stranu lze s nadsázkou tvrdit, že pokud chceme měnit podlahovou krytinu třeba jen v ložnici nebo obývacím pokoji, nemáme domácí mazlíčky, nechodíme doma v botách, nejsme nemotorní, aby nám denně něco padalo z rukou, tak je klasická laminátová podlaha za těchto okolností volbou adekvátní. Rozhodujícím faktorem pro výběr podlahové krytiny by měla být nejen cena a estetický dojem, ale také její umístění s ohledem na způsob používání v daném prostoru a intenzitu provozu, která je logicky jiná v domácnosti a jiná třeba u lékaře nebo na úřadě.
Nyní se však zaměřme přímo na vinylovou podlahu. Ta se v dnešní době nabízí už v mnoha nepřeberných odstínech, od dřevo-dekorů ve světlých či tmavých odstínech až po atraktivní modernu, jakou je imitace kamene nebo betonu. Velkou výhodou vinylové podlahy je to, že se vyrábí ve formě lamel se zámkovým systémem, který je velmi výhodný pro pokládku a následnou životnost. Pokud chceme lamelu vyměnit, jednoduše odebereme od kraje místnosti potřebný počet lamel až po onu konkrétní, kterou chceme vyměnit. A pokud se stěhujeme, můžeme si „odnést“ podlahu s sebou. Vinylové podlahy se však prodávají i jako dílce k lepení. Při volbě lepených dílců sice ušetříme za podložku pod vinyl, ale na druhé straně je nutno počítat s vícenáklady s vyrovnáváním betonového podkladu, obrušováním, penetrováním a s náklady na lepidlo samotné. Ve srovnání s vinylovou podlahou v provedení se zámkovým systémem je pořizovací cena materiálu sice nižší, zato pracnost je vyšší a tím i dražší. Je tedy navýsost vhodné předem důkladně zvážit jakou variantu zvolit a porovnat si celkové pořizovací náklady.
Důležitá je také aklimatizace vinylové podlahy ve svém novém prostředí. Veškerou podlahovou krytinu a její pomocné stavební materiály je třeba aklimatizovat minimálně 24 hodin, ideálně však 2-3 dny. Jednotlivá balení rozmístěte po místnosti. Podlahové vytápění vypněte dle druhu vinylové podlahy 48 hodin až 72 hodin před pokládkou a zapněte ve stejném rozmezí po pokládce. Je nutné zajistit, aby byly zachovány konstantní klimatické podmínky v místnosti pokládky. Teplota v interiéru při pokládce by měla být v rozmezí 18–24 °C. V letních měsících max. 27 °C. V tomto doporučeném rozmezí teplot jsou podlahoviny v připraveném rovnovážném stavu, kdy nedochází k extrémním objemovým změnám.
Díky naší komplexní nabídce vinylových podlah od řady Vinyl Floor, Euro Vinyl Floor až po Thermofix, můžeme našim zákazníkům nabídnout optimální řešení a to včetně odborné pokládky zpečetěné dlouholetou praxí v oboru. Na naší vzorkové prodejně si jistě vyberete z velkého množství dekorů a provedení. Naší specialitou je také obložení schodišť vinylovou krytinou včetně instalace vhodného olištování. Pokud jsou dobře zvoleny i další doplňky, jako je nábytek a vhodné interiérové dveře, je výsledkem velmi pěkný, útulný a oku lahodící interiér.