Jak sladit dveře ?

Dveře v každém interiéru musí dohromady vytvářet estetický celek. To je první a nejdůležitější zásada při výběru dveří. Dveře by měly být stejně velké, měly by být stejné modelové řady a stejného provedení (materiál pokrytí a kliky). Rozumné je také pravidlo, aby se od sebe různily pouze šířkou a mírou prosklení. Naproti tomu se stávají situace, kdy potřebujeme jedny dveře v jiném povrchu a tím pádem i odstíny, než celý zbytek. Co můžeme udělat, aby to vypadalo hezky ?
Pokud vyměňujeme pouze část dveří v bytě a chceme rozjasnit předsíň nebo místa kde zkrátka dopadá méně přírodního světla, můžeme pomýšlet na dveře s velkou mírou prosklení se zárubní ve stejné nebo podobné barvě, jako jsou ostatní dveře. Pro tento účel můžeme zvolit například dveře VERTE vzor B.5. V základu jsou tyto dveře vyráběny s matovým sklem, ale za mírný příplatek je možné dodat dveře s čirým sklem, které propustí maximum světla. Takový výrobek ovšem nedoporučujeme do rodiny s malými dětmi. Může se totiž stát, že jimi dítě v zápalu hry a lumpačení „projde“. Sklo je sice tvrzené, takže se snadno nerozbije, ale boule by byla pořádná. Na to tedy opatrně.

Pokud máme v celém domě bílé dveře v hladkém povrchu, můžeme vybrat jeden komplet dveří v odvážnějším odstínu. Takové řešení můžeme zvolit třeba do dětského pokoje. Například dveře z kolekce Porta VECTOR Premium je možné dodat v libovolném odstínu z palety barev RAL.
A když už jsme u dětského pokoje, tady se otevírají neskutečné možnosti, protože do dveří Porta Vector si můžete zvolit jakýkoliv motiv frézování.
A kdo potřebuje sladit barevné provedení v interiéru, tomu se nabízí možnost výroby dvoubarevných dveří a také dvoubarevné obložkové zárubně. Dvoubarevné provedení je možné zvolit jak u otočných, tak i u posuvných dveří.

A aby toho nebylo málo, dvoubarevné provedení lze zvolit také pro vstupní bezpečnostní dveře do bytu. Ze strany bytu chceme barevné provedení sjednotit s interiérovými dveřmi, podlahou, nábytkem třeba do světlého odstínu, naproti tomu, sousedi mají třeba tmavou barvu dveří a ta naše světlá by rušila vzhled společné chodby v domě.